-Kanser  Oldu,İşten Kovuldu!
-Elifçe den Harika Klip ;
-‘‘İzinsiz SMS ve reklam gönderimine DUR diyelim’’

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Giresun Limanı İşlevsel Hale Getirilecek

Giresun Limanı İşlevsel Hale Getirilecek
Limanla İlgili Önemli Toplantı Yapıldı Vali Dursun Ali Şahin başkanlığında, bugün Giresun Limanı'na işlerlik kazandırmak amacıyla Valilik Toplantı Salonu'nda bir toplantı yapıldı. Toplantıya; Vali Dursun Ali Şahin, Belediye Başkan Vekili Ahmet Yusufağaoğlu, T.D.İ Genel Müdürü Burhan Külünk, T.D.İ Özel Liman Dairesi Başkanı Erol Topçu, Çakıroğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Girgin, Çakıroğlu Genel Müdürü Vecde Vardeş, Defterdar Vekili Nuran Ofli, Liman Başkanı Mahmut Kuru, Çakıroğlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ergun ve Çakıroğlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Cinemre katıldılar.
30.06.2011 / 17:09


Limanla İlgili Önemli Toplantı Yapıldı

Vali Dursun Ali Şahin başkanlığında, bugün Giresun Limanı'na işlerlik kazandırmak amacıyla Valilik Toplantı Salonu'nda bir toplantı yapıldı.  

          Toplantıya; Vali Dursun Ali Şahin, Belediye Başkan Vekili Ahmet Yusufağaoğlu, T.D.İ Genel Müdürü Burhan Külünk, T.D.İ Özel Liman Dairesi Başkanı Erol Topçu, Çakıroğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Girgin, Çakıroğlu Genel Müdürü Vecde Vardeş, Defterdar Vekili Nuran Ofli, Liman Başkanı Mahmut Kuru, Çakıroğlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ergun ve Çakıroğlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Cinemre katıldılar.            Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Dursun Ali Şahin, Giresun’un kalkınması için üç önemli projeye dikkat çekerek 2013 yılında Ordu-Giresun Hava alanının biteceğini, Eğribel Tüneli'nin proje ihalesinin tamamlandığını, tünelin açılmasıyla İç Anadolu'ya ulaşımın rahatlayacağını ve limanın işlerlik kazanacağını belirtti.

 

            Giresun’da ekonominin canlanması için limana hareketlilik getirilmesinin önemine değinen Vali Şahin, limanın işler hale gelmesi için her türlü desteği sağlayacağını söyledi.

 

            T.D.İ Genel Müdürü Burhan Külünk’te, önceleri çok hareketli olan limanın, özelleşmesinden sonra Giresun’daki bazı firmalarında kapanmasıyla birlikte canlılığını yitirdiğini kaydetti. Limanı işleten Çakıroğlu Şirketi'nin limanı aktif hale getirmesini dilediklerini belirten Genel Müdür Külünk, işletici firmadan limanın işletilmesiyle ilgili belirli aralıklarla proje sunmasını istedi.

 

             Genel Müdür Külünk, Vali Şahin'in limanın sorunlarının çözümü konusunda da bir şans olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

             Çakıroğlu Liman İşletmesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Girgin’de; Hukuki sorunlardan bugüne kadar önemli yatırım yapamadıklarını, hukuki sorun çözüldükten sonra yatırımlara hız verdiklerini, 2 adet yükleme boşaltma vinci aldıklarını söyledi.

 

             Limana canlılık getirmek için çevre illerle yük bağlantısı yapmak amacıyla teşebbüse girdiklerini de kaydeden Çakıroğlu, 2013 yılında limana Kruvazör yolcu gemisi getirme teşebbüsleri olduğunu sözlerine ekledi.     

 

 


Türkiye'nin Gururu Oldular
EYOF Olimpiyatlarında altın madalya kazanan Kevser Çevik ve bronz madalya kazanan Murat Bektaş Türkiye'nin gururu oldular. haberhb.com muhabirinin haberine göre; Trabzon'da yapılan Avrupa Gençlik Olimpiyatlarında Of ilçesi kapalı spor salonunda yapılan Judo müsabakalarında altın madalya kazanan Kevser Çelik, final maçının daha zor olmasını beklediğini belirterek:" Altın madalya alarak Ülkemin bayrağını göndere çektirdiğim için mutluyum.Hedefim Dünya şampiyonası" dedi.
YAZARLAR